Plitvices ezeru smaragdzaļie ūdeņi, baltās Adrijas piekrastes pilsētas, jūras ērģeļu ''mūzika'' Zadarā, brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru  un ‘’mēness ainavas’’  tuksnešainajā Pagas salā...

Saule,  jūras šalcas un dienvidu augļu saldā smarža ...

16.-23.oktobris, 2021. (8 dienas)
CENA: 345 EUR (Horvātijā nakšņošana viesnīcā ar brokastīm!)

TIKAI 4 BRĪVAS VIETAS! 

 

1.diena.
Agri no rīta izbraukšana no Līgatnes, Siguldas,  Rīgas.   Brauciens caur Lietuvu, Poliju. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā. Nakts  viesnīcā Polijas/Čehijas pierobežā.

 

2.diena.
Diena ceļā caur Čehiju un Austriju. Dosimies uz saulaināko Horvātijas reģionu – Dalmāciju, kas lepojas ar senām pilsētām, palmu ieskautām piekrastes promenādēm un brīnišķīgo Adrijas jūras piekrasti.
Vakarā iekārtošanās apartamentos (3*)  Trogiras rivjērā  pie Adrijas jūras.

 
3.diena.  Piedāvājam doties ekskursijā uz  akmeņaini tuksnešaino Pagas salu, kuras ainava nedaudz  atgādina ‘’mēness ainavu’’.   Šeit jau kopš seniem laikiem nodarbojas ar aitkopību, sāls ieguvi un   mežģīņu darināšanu.    Brīvs laiks saules un jūras peldēm.
Vakarā dosimies uz balto  piekrastes pilsētu Zadaru ar fantastiskajām  ‘’ jūras ērģelēm’’, kur ērģelnieks ir pati daba....Nakts apartamentos.

 

4.diena.Piedāvājam doties ekskursijā uz Bosniju-Hercegovinu (par papildus samaksu)   Apmeklēsim vienu no skaistākajām senajām pilsētā Bosnijā-Hercegovinā, kas tiek dēvēta arī par Hercegovinas ‘’sirdi’’ – Mostaru.   Mostaras kā pilsētas vārds pirmoreiz minēts Ottomana turku impērijas laikā 15. gadsimtā.    No tā laika pilsētā saglabājies vecais akmens tilts Stari Most pār Neretvas upi, kas pēc Balkānu kara kļuvis par kristiešu un musulmaņu miera simbolu.  Staigājot pa šaurajām ieliņām, var izjust īstu austrumu pilsētas atmosfēru. Iesakām nobaudīt turku kafiju un nogaršot austrumu saldumus - halvu, lukumu.
Gleznainajā Neretvas ielejā varēsim ne tikai nobaudīt jauno mandarīnu ražu, bet arī paši piedalīties mandarīnu ražas novākšanā.  Mūs gaida aizraujošs pasākums - vizināšanās ar laivām pa Neretvas upes kanāliem, mandarīnu vākšana un pusdienas ar dzīvo mūziku. 

 

Nakts apartamentos.

 

5.diena. Brīva diena atpūtai.
Iespējams doties raftingā pa Cetinas upes kanjonu, par papildus maksu ~45 EUR.(piemērotos laika apstākļos)
Tiem, kas nebrauc raftingā iesakām nesteidzīgi izstaigāt šaurās, līkumotās Omišas ieliņas, uzkāpt cietoksnī, no   kura paveras brīnišķīgs  skats uz apkārtni vai baudīt saules un jūras peldes Omišas pludmalē.
Vakaru iesakām pavadīt vietējā krodziņā, klausoties skaistajās  Dalmācijas dziesmās,  baudot nacionālos ēdienus un vīnu ...
Nakts apartamentos. 

6.diena.  Brīva diena atpūtai pie jūras. Piedāvājam doties braucienā ar kuģīti uz  Adrijas jūras salām.  Dažas no tām ir pavisam akmeņainas, bet citās redzama dienvidiem raksturīgā augu valsts – kaktusi, agaves un pīniju audzes.  Labos laika apstākļos - pelde Zilajā lagūnā.   
Pikniks horvātu mūzikas pavadībā, kurā nogaršosim grilētas zivis un vietējo horvātu vīnu.
Burvīgā Trogira, kas atrodas uz nelielas salas, ir viena no Dalmācijas piekrastes pērlēm. To dibinājuši senie grieķi, kas šeit ieradās vēl pirms mūsu ēras un izveidoja pirmo cietokšņpilsētu.
Trogiras vecpilsētu (UNESCO) ieskauj varens aizsardzības mūris, bet izejot cauri pilsētas vārtiem jūtama īsta viduslaiku pilsētiņas noskaņa.    Piekrastes ūdeņos šūpojas elegantas jahtas, dienvidu vējš spēlējas palmu zaros un  vietējais tirdziņš vilina ar dienvidu augļu saldo smaržu.  Izbaudiet pilsētas īpašo atmosfēru…
Nakts apartamentos.

 

7.diena.  Apmeklēsim vienu no skaistākajiem dabas parkiem visā Balkānu pussalā – Plitvices ezeru nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Pastaiga pa speciāli izveidotiem koka tiltiņiem, klausoties ūdenskritumu šalkoņā un vērojot foreļu spēles smaragdzaļajā ūdenī ...  Laikā, kad rudens iekrāsojis pasauli tūkstoš krāsās, šis parks ir īpaši skaists....
 Brauciens caur Austriju, Čehiju. Nakts viesnīcā Polijā.


8.diena. Brauciens caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā (Līgatnē, Siguldā).

 

Grupas vadītāja Silvija Zača


 Ceļojuma cenā iekļauts:

- brauciens ar komfortablu  tūrisma autobusu ( WC, TV, DVD, kondicionieris);
- nakšņošana   2/3* viesnīcās Polijā,  2- vietīgos numuros ar ērtībām, ar brokastīm; (3-vietīgie numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra vai ģimenēm);
- Horvātijā nakšņošana labiekārtotos apartamentos privātmājās Okrug Gornji kūrortpilsētā Trogiras Rivjērā, bez ēdināšanas   (katrā apartamentā ir divas 2-vietīgas guļamistabas,  pilnībā aprīkots virtuves stūrītis (plīts, trauki, ledusskapis utt.), duša,WC, gaisa kondicionieris), visi apartamenti atrodas ~ 100-200 m no jūras;
- degvielas izmaksas,maksas ceļi, stāvvietas;
- grupas vadītāja-gida pakalpojumi


  Papildus izdevumi:
-  ekskursija uz Pagas salu un Zadaru  – 25 EUR (bērniem līdz 16.g.-15 EUR)
- ekskursija uz Bosniju – Hercegovinu – 30 EUR (bērniem līdz 16 g. – 20 EUR)
-  brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru un pikniks - 30 EUR
- Plitvices dabas parks – 180   HRK (bērniem – 80 HRK)
- Mandarīnu ražas svētki ar pusdienām ~  35 EUR
- nacionālais vakars ~ 30 EUR
- turku māja-muzejs – 5 EUR
-  vietējais Horvātijas tūristu nodoklis 1 EUR personai par nakti

 - apdrošināšana ~ no 0.57 EUR/dienā (atkarībā no apdrošināšanas programmas, ceļotājiem virs 65.g.v. – tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)

* tūroperatoram ir tiesības mainīt apskates objektu secību

*papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties

 Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
-  Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir pārslimojusi  Covid-19 infekciju vai persona ir vakcinēta un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras atzītām vakcīnām.

- LR pilsoņa ID karte vai pase, kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija vai nepilsoņa pase, kas ir  derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma;
- nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase vai ID karte.