Plitvices ezeru smaragdzaļie ūdeņi, baltās Adrijas piekrastes pilsētas, jūras ērģeļu ''mūzika'' Zadarā, brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru  un ‘’mēness ainavas’’  tuksnešainajā Pagas salā...
Saule,  jūras šalcas un dienvidu augļu saldā smarža ...


Datums: 30.septembris - 7.oktobris, (8 dienas)
PĀRDOTS!

 1.diena.
Plkst. 6.00 no rīta izbraukšana no Rīgas (  DUS NESTE Dzirnavu/Satekles ielu stūrī, 
pulcēšanās 05.50un no Ķekavas. Brauciens caur Lietuvu, Poliju. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Nakts 3* viesnīcā Polijas/Čehijas pierobežā.

 

2.diena.
Diena ceļā caur Čehiju un Austriju. Dosimies uz saulaināko Horvātijas reģionu – Dalmāciju, kas lepojas ar senām pilsētām, palmu ieskautām piekrastes promenādēm un brīnišķīgo Adrijas jūras piekrasti.
Vakarā iekārtošanās apartamentos Trogiras rivjērā  pie Adrijas jūras.

3.diena.
Rīta pelde Adrijas jūrā.
Ekskursija uz Dalmācijas centru - Splitu, kur atrodas Romas imperatora Diokletiāna pils komplekss, kurā līdz mūsdienām saglabājies Jupitera templis, kolonādes, pulksteņtornis un citas senatnes liecības, bet plašo piekrastes promenādi ieskauj simtgadīgas palmas.
Apskatīsim romiešu laika Klis cietoksni, kas atrodas Kozjaka kalnu pakājē. No tā paveras elpu aizraujošs skats…
Vakaru pavadīsim vietējā krodziņā, klausoties skaistajās  Dalmācijas dziesmās,  baudot nacionālos ēdienus un vīnu ...
Nakts apartamentos.

 

4.diena. Piedāvājam doties ekskursijā uz  akmeņaini tuksnešaino Pagas salu, kuras ainava nedaudz  atgādina ‘’mēness ainavu’’.   Šeit jau kopš seniem laikiem nodarbojas ar aitkopību, sāls ieguvi un   mežģīņu darināšanu.    Brīvs laiks saules un jūras peldēm.
Vakarā dosimies uz balto  piekrastes pilsētu Zadaru ar fantastiskajām  ‘’ jūras ērģelēm’’, kur ērģelnieks ir pati daba....

Nakts apartamentos.


5.diena.
Piedāvājam ekskursiju uz vienu no skaistākajām Adrijas piekrastes pilsētām – Dubrovniku.
Bernards Šovs reiz ir teicis: ‘’Tiem, kas meklē paradīzi zemes virsū, jādodas uz Dubrovniku’’. Pilsētas apskate: Sv.Jāņa cietoksnis, Dominikāņu klosteris,Sv.Vlaha baznīca, Franciskāņu klosteris u.c.
Brīvajā laikā iesakām nesteidzīgi izstaigāt saulē mirdzošās baltā marmora ieliņas un uzkāpt uz pilsētas nocietinājuma mūriem, no kuriem paveras patiesi brīnišķīgs skats...Romantiskās, šaurās ieliņas ar mazām suvenīru bodītēm, ziedošās bugenvilijas, kas grezno simtgadīgo māju sienas, sarkanie dakstiņu jumti un neskaitāmas kafejnīciņas piešķir pilsētai īpašu, neatvairāmu ''seju''. Dubrovniku ir grūti aprakstīt vārdiem, tā vienkārši ir jāredz!
Pa ceļam Neretvas ielejā nobaudīsim jauno mandarīnu ražu.  Aizvedīsim dienvidu saulē gatavojušos, aromātiskus mandarīnus  arī mājiniekiem!
Vakarā atgriešanās apartamentos.


6.diena. Brīva diena atpūtai pie jūras. Piedāvājam doties braucienā ar kuģīti uz  Adrijas jūras salām.  Dažas no tām ir pavisam akmeņainas, bet citās redzama dienvidiem raksturīgā augu valsts – kaktusi, agaves un pīniju audzes.  Labos laika apstākļos - pelde Zilajā lagūnā.    

Pikniks horvātu mūzikas pavadībā, kurā nogaršosim grilētas zivis un vietējo horvātu vīnu.
Burvīgā Trogira, kas atrodas uz nelielas salas, ir viena no Dalmācijas piekrastes pērlēm. To dibinājuši senie grieķi, kas šeit ieradās vēl pirms mūsu ēras un izveidoja pirmo cietokšņpilsētu.
Trogiras vecpilsētu (UNESCO) ieskauj varens aizsardzības mūris, bet izejot cauri pilsētas vārtiem jūtama īsta viduslaiku pilsētiņas noskaņa.    Piekrastes ūdeņos šūpojas elegantas jahtas, dienvidu vējš spēlējas palmu zaros un  vietējais tirdziņš vilina ar dienvidu augļu saldo smaržu. 
Izbaudiet pilsētas īpašo atmosfēru…Nakts apartamentos.

 7.diena.  Apmeklēsim vienu no skaistākajiem dabas parkiem visā Balkānu pussalā – Plitvices ezeru nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Pastaiga pa speciāli izveidotiem koka tiltiņiem, klausoties ūdenskritumu šalkoņā un vērojot foreļu spēles smaragdzaļajā ūdenī ...

Brauciens caur Austriju, Čehiju. Nakts 3* viesnīcā Polijā.

 8.diena. Brauciens caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā (un Ķekavā).

 

Grupas vadītāja Silvija Zača


 Ceļojuma cenā iekļauts:

- brauciens ar komfortablu  tūrisma autobusu ( WC, TV, DVD, kondicionieris);
- nakšņošana   3* viesnīcās Polijā,  2- vietīgos numuros ar ērtībām, ar brokastīm; (3-vietīgie numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra vai ģimenēm); 
- Horvātijā nakšņošana labiekārtotos apartamentos Trogiras Rivjērā, bez ēdināšanas   (katrā apartamentā ir divas 2-vietīgas guļamistabas,  pilnībā aprīkots virtuves stūrītis (plīts, trauki, ledusskapis utt.), duša,WC, gaisa kondicionieris), visi apartamenti atrodas ~ 100-200 m no jūras;
- degvielas izmaksas,maksas ceļi, stāvvietas;
- grupas vadītāja-gida pakalpojumi;

 Papildus izdevumi:
-  ekskursija uz Pagas salu un Zadaru  – 35 EUR (bērniem līdz 16.g.-25 EUR)
- ekskursija uz Splitu un Klis  -  20 EUR (bērniem – 10 EUR)
- ekskursija uz Dubrovniku  – 45 EUR (bērniem līdz 16 g. – 30 EUR)
(apmaksājot pirms brauciena visas trīs ekskursiju pakete maksā 90 EUR)
-  brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru un pikniks -  35 EUR
- Plitvices dabas parks – 180   HRK (bērniem – 80 HRK) * cena 2022.gadam tiks precizēta
-  nacionālais vakars ~ 32 EUR
- Klis cietoksnis – 60 HRK 


- apdrošināšana ~ no 0.60 EUR/dienā (atkarībā no apdrošināšanas programmas, ceļotājiem virs 65.g.v. – tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)


* tūroperatoram ir tiesības mainīt apskates objektu secību
*papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties

 

* piemaksa par papildvietu autobusā  - 140 EUR 

* piemaksa par dzīvošanu 2-vietīgā apartamentā - 70 EUR/personai (140 EUR par apartamentu, jāpasūta savlaicīgi)
* piemaksa par vienvietīgo numuru viesnīcās Polijā par 2 naktīm  - 66 EUR (ja klients vēlas vai nav līdzbraucēja ar ko dalīt divvietīgo numuru)Maksājumu termiņi:
- avansa maksājums 80,- EUR jāiemaksā noslēdzot ceļojuma līgumu;
- 2.maksājums  100,-EUR jāiemaksā līdz 01.07. 2022;
- galīgais norēķins jāveic līdz 30.08.2022.